Zachodniopomorska Liga Pływacka I runda 11.11.2023

8 medali w kategorii 9-latków (i młodszych) oraz 7  w grupie zawodników 10-letnich wywalczyli reprezentanci MKP Szczecin podczas I rundy Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. Zawody które odbywały się w dniu Święta Niepodległości oprócz  cech rywalizacji sportowej zawierały również elementy patriotyczne. Zawodnicy i trenerzy w trakcie imprezy uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Pod względem sportowym pływacy MKP nie mieli sobie równych. Zwyciężyli w punktacji medalowej obu grup wiekowych. Do sukcesu najbardziej przyczynili się zdobywcy medali:

Rocznik 2014

Antonina Świercz

1 miejsce             50 klas

2 miejsce             50 dow.

1 miejsce             Franciszek Olczyński       50 dow.

2 miejsce             Zuzanna Niedźwiecka    50 klas.

2 miejsce             Wiktor Gładysz                 50 dow.

2 miejsce             Stefan Sosnowski            50 klas.

3 miejsce             Mikołaj Petters                  50 klas.

Rocznik 2013

Tymofii Konyk

1 miejsce                          50 mot

2 miejsce                          200 dow

Jakub Łasecki

1 miejsce                           100 grzb.

2 miejsce                           50 mot.

1 miejsce             Maksymilian Stępniak      200 dow.

3 miejsce             Daniel Kłos                         200 dow.

Wyścigi zespołowe 4 x 50 m. st. dowolnym grupa 9-latków zajęła 1 miejsce, a starsi koledzy dopłynęli na 2 pozycji. Kolejna runda zawodów odbędzie się w marcu 2024 w Koszalinie.