24Kurier.pl Szczecinianie w kadrze

Karol Ostrowski i Filip Zaborowski z MKP Szczecin znaleźli się w szerokiej kadrze narodowej, która na dwutygodniowym zgrupowaniu przygotowywać się będzie w Lublinie do tegorocznych mistrzostw świata.

Na zgrupowanie zaproszonych zostało 23 zawodników, ale nie jest to równoznaczne z wyjazdem do Korei. Nominację na mistrzostwa świata pływacy zdobywać będą podczas majowych mistrzostw Polski. Filip Zaborowski walczyć będzie o minimum na 400 i 800 m stylem dowolnym, Karol Ostrowski na 50 i 100 st. dowolny.

           – Minimum na 400 m jest niższe niż rekord życiowy Filipa Zborowskiego, a w przypadku 800 m musi poprawić życiówkę o 2 sekundy. Pracujemy naprawdę intensywnie, żeby przygotować się do tegorocznych mistrzostw świata i przyszłorocznych igrzysk olimpijskich, na które minima są na tym samym poziomie, co do mistrzostw świata – mówi trener Filipa Zaborowskiego Mirosław Drozd. Filip Zaborowski od 2013 roku jest etatowym uczestnikiem mistrzostw świata. Ma w dorobku także start na igrzyskach w Rio. Karol Ostrowski to mistrz Europy juniorów sprzed dwóch lat w sztafecie. Ostrowski i Zaborowski jako jedyni przedstawiciele MKP Szczecin w weekend zainaugurują starty w Grand Prix Pucharze Polski w Lublinie. ©℗ (woj)

Dodaj komentarz