Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu 31.05 – 4.06. 2022 Lublin

Z siedmioma seniorskimi i czterema młodzieżowymi medalami powróciła z Lublina reprezentacja pływaków naszego klubu. Dwa złote, mistrzowskie medale wywalczył niezawodny Filip Zaborowski. Zwycięstwo na dystansie 400 metrów w czasie 3;53,70 sek, pierwsze miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym 8;08,02 sek. oraz srebrny krążek na 200 m. st. dowolnym 1;50,52 sek. daje łącznie 88 medali wywalczonych w barwach naszego klubu. Żaden zawodnik nie może pochwalić się tak dużym dorobkiem w MKP Szczecin.    Trzykrotnie   minima   na mistrzostwa Europy uzyskał  trenujący aktualnie w USA Karol Ostrowski. Szczeciński olimpijczyk w finale 100 m. st. dowolnym zwyciężył osiągając bardzo dobry czas 0;48,91 sek. Na mecie 50 m. st. dowolnym uzyskał wynik 0;22,21 sek. przegrywając z Pawłem Juraszkiem o 0,06 sekundy. Kolejny srebrny medal Karol wywalczył po pasjonującym wyścigu na 50 m. st. motylkowym, gdzie o 0,01 sek. przegrał z Jakubem Majerskim z AZS – AWF Katowice – czas Karola to 0;23,62 sek. Wszystkie osiągnięcia naszego pływaka są lepsze od wyznaczonego przez PZP minimum na mistrzostwa Europy. Karol Ostrowski niejako „przy okazji” wywalczył dla klubu 3 medale w kategorii młodzieżowców.    Dwukrotnie odbierał gratulacje na najwyższym stopniu podium (50 i 100 dow.) a srebrny krążek otrzymał po wyścigu na dystansie 50 m. st. motylkowym. Karol w barwach MKP Szczecin wywalczył już 32 medale mistrzowskie. Kolejna nasza medalistka to Klaudia Tarasiewicz. Na mecie  dystansu 800 m. st. dowolnym uzyskała czas 8:43,43 sek. –  o ponad sekundę wyprzedziła wicemistrzynię kraju Aleksandrę Knop z UKS 190 Łódź.  Wynik szczecinianki dał jej kwalifikacje  na  sierpniowe mistrzostwa Europy seniorów w Rzymie. Zaraz po swoim starcie w Lublinie szczecinianka udała się do Portugalii, gdzie wystartuje w mistrzostwach Europy juniorów na oceanie na dystansie 10 km.

Bardzo dobrze spisała się drużyna chłopców w wyścigu 4 x 100 m. st. dowolnym. Karol Ostrowski, Michał Bieroński, Kacper Korona i Kacper Kolańczyk uzyskali czas 3;23,35 sek. co zapewniło im srebrny medal w kategorii młodzieżowców. W finale A lubelskiej imprezy zaprezentował się Michał Bieroński, który na 50 m. st. dowolnym zajął 8 miejsce. W trakcie zawodów padł jeden rekord Miejskiego Klubu Pływackiego, ale za to w dwóch kategoriach wiekowych. Trenujący w Zielonej Górze Jakub Szpaler 100 m. st. grzbietowym pokonał w czasie 0;58,00 sek. poprawiając swoje wcześniejsze osiągnięcia w kategorii 17-latków i OPEN.