Arena Grand Prix Puchar Polski 12-13.11.2022 Poznań

Liczna grupa reprezentantów naszego klubu  udała się do Poznania by skonfrontować swoje możliwości z krajową czołówką. Występ naszych pływaków można zaliczyć do udanych. Wysoką formą „błysnęła” Wiktoria Guść. Zawodniczka MKP zwyciężyła w klasyfikacji kraulistek i zajęła drugie miejsce wśród zawodniczek specjalizujących się w stylu zmiennym. Wiktoria uzyskała najlepsze czasy aż na 5 dystansach: 100, 200 i 400  dowolnym oraz 200 i 400 zmiennym. W konkurencji 200 m. st. dowolnym poprawiła rekord MKP Szczecin w kategorii OPEN – 1;58,77 sek. Na miejscu drugim w gronie najlepszych kraulistek imprezy sklasyfikowana została nasz kolejna pływaczka Klaudia Tarasiewicz, która najszybciej przepłynęła dystans 1500 m. st. dowolnym. Trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej kraulistów zajął Filip Zaborowski – zwycięzca wyścigu na dystansie 800 m. st. dowolnym. Poznańskie Grand Prix było ostatnią szansą na wykonanie minimum przed Mistrzostwami Świata na krótkim basenie, które odbędą się w Australii (13-18.12.2022). W ósemce zakwalifikowanych znalazł się również reprezentant MKP Szczecin – Karol Ostrowski. Karol będzie reprezentował nasz kraj wraz z  Katarzyną Wasick, Laurą Bernat, Adelą Piskorską, Radosławem Kawęckim, Kacprem Stokowskim, Ksawerym Masiukiem i Jakubem Majerskim

Wysoki poziom sportowy zaprezentowali także juniorzy trenujący w naszym klubie. Rekordy klubu poprawili: