Arena Grand Prix Polski 28-29.04.2018 Opole

Dwukrotnie drugie lokaty zajął Filip Zaborowski w Opolu w czasie zawodów Grand Prix Polski. W sobotę wraz z Wojciechem Wojdakiem i Kacprem Majchrzakiem stanęli na słupkach startowych na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Panowie od samego początku płynęli równo. Majchrzak prowadził po 100 metrach. Po dwustu na minimalne prowadzenie wysunął się Zaborowski. Po 300 metrach kolejna zmiana na prowadzeniu i Wojdak na czele. Wszystko rozegrało się na finiszu. Ostatecznie minimalnie zwyciężył Kacper Majchrzak z czasem 3:56.70. Drugi był Zaborowski 3:56.79, a trzeci Wojdak 3:57.35.

800 metrów stylem dowolnym minimalnie lepiej rozpoczął Zaborowski. Nasz zawodnik prowadził zarówno po dwustu jak i po czterystu metrach. Wojdak w połowie dystansu tracił do rywala zaledwie dwanaście setnych sekundy. Jednak druga część dystansu lepsza w wykonaniu zawodnika z Brzeska i to on ostatecznie zwyciężył z wynikiem 8:07.00. Drugi na mecie Zaborowski 8:08.18, a trzeci Paweł Krawczyk 8.15.51.

Także drugie miejsce zajął  Jakub Książek. Na dystansie 50 m. st. dow. złoto tym razem przypadło Konradowi Czerniakowi. Reprezentant klubu z Lublina wygrał rywalizację łamiąc jako jedyny barierę 23 sekund (22.81). Drugi na metę wpadł nasz sprinter (0;23.10), a na trzecim miejscu sklasyfikowano Jana Hołuba (0;23.15).

W poszczególnych kategoriach wiekowych w trójce najlepszych znaleźli się:

Jarosław Kryś

1 miejsce          50 m. st. mot.      nowy rekord klubu w kat. 16-latków   0;26,16 sek.

1 miejsce          100 m. st. mot.                   2 miejsce            200 m. st. mot.

Zoe Gawrońska               1 miejsce            400 m. st. dow.                2 miejsce            400 m. st. zm.

Weronika Margula         2 miejsce            800 m. st. dow.                3 miejsce           400 m. st. dow.

Kamila Prusik                   2 miejsce            50 m. st. klas.

Jakub Aleksander           2 miejsce            50 m., st. dow.

Amadeusz Kiełczewski 2 miejsce            800 m. st. dow.

Katarzyna Rogowska     3 miejsce            50 m. st. mot.                   3 miejsce            200 m. st. zm.

Kacper Korona                 3 miejsce            200 m. st. mot.

Aleksandra Kupis            3 miejsce            200 m. st. grzb.

Maja Skowron                  3 miejsce            50 m. st. mot.

Za dwa tygodnie pływacy rywalizować będą w stolicy, w ostatniej w tym sezonie edycji Arena Grand Prix Puchar Polski, a 24 maja w Łodzi rozpoczną się Główne Mistrzostwa Polski.