Drużynowe Mistrzostwa Dzieci 10 i 11- letnich 12-13.06.2017 r Szczecin.

Zwycięstwem drużyny MKP Szczecin zakończyła się regionalna odsłona imprezy centralnej. W dwudniowych  zawodach nasi reprezentanci wywalczyli 20 medali, zajęli również pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Z dorobkiem 5056 pkt, wyprzedzili pływaków z Koszalina (3912 pkt.) oraz zawodników UKP Marlin Gryfino (3611 pkt).

????????????????????????????????????

Młode pływaczki wyróżniały się także w startach indywidualnych. Wśród 10-latek w klasyfikacji najlepszych dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Wacławik, a tuż za nią uplasowała się Anna Duda. W kategorii dziewcząt 11-letnich tytuł najlepszej pływaczki wywalczyła reprezentantka MKP – Wiktoria Truszkowska.

Na podium Floating Arena stanęli:

grupa 10-latków

Zuzanna Wacławik          1 miejsce          50 m., st. dow.                    1 miejsce          50 m. st. klas.

2 miejsce          100 m. st. zm.

Anna Duda                        1 miejsce          50 m. st. grzb.                     1 miejsce          100 m. st. zm.

3 miejsce          50 m., st. dow.

Kacper Michałeczko       2 miejsce            50 m. st. klas.

grupa 11-latków

Wiktoria Truszkowska   1 miejsce          200 m. st. zm.                      1 miejsce          200 m. st. dow.

2 miejsce          100 m. st. grzb.

Aleksander Król               1 miejsce          200 m. st. zm.                      1 miejsce          100 m. st. klas.

Weronika Włodarczyk   1 miejsce          100 m. st. klas.

Milena Basałaj                 2 miejsce            100 m. st. klas.

Karolina Zdrojewska      3 miejsce            100 m. st. grzb.

Zofia Gajewska                3 miejsce            100 m. st. klas.

W trójce najlepszych plasowały się także zespoły sztafetowe. Po rozegraniu wszystkich krajowych edycji zawodów Polski Związek Pływacki ogłosi ogólnopolskie zestawienie wszystkich klubów pływackich.