Filip pojedzie na Mistrzostwa Europy.

W poznańskich Termach Maltańskich zakończył się tegoroczny etap  zawodów Arena Grand Prix Polski. W punktacji ogólnej mężczyzn zwyciężył  Filip Zaborowski. Reprezentant MKP Szczecin uzyskał rewelacyjne rezultaty kwalifikujące na Mistrzostwa Europy zarówno na 400 jak i 1500m stylem dowolnym.              Nasz pływak wyprzedził w obu wyścigach Wojciecha Wojdaka. W pierwszym z nich szczecinianin zanotował wynik 3:42.04, a reprezentant klubu z Brzeska stracił do niego 0,74 sekundy i to nie wystarczyło już Wojdakowi na uzyskanie przepustki do Kopenhagi. Ostatnią szansą dla zawodnika z Brzeska był dobry występ na najdłuższym dystansie kraulowym, ale w nim również lepiej zaprezentował się Zaborowski, który każde sto metrów przepłynął poniżej minuty, a w drugiej części dystansu mocno przyspieszył i 200 metrów przed finiszem objął wyraźne prowadzenie w wyścigu. Nie dogonił go już Wojdak, który osłabł w końcówce i który minimum do udziału w mistrzostwach Europy niespodziewanie nie wywalczył. Dobrze spisywali się nasi pływacy  w młodszych kategoriach wiekowych. Aleksandra Górnicka sklasyfikowana została na drugiej pozycji wśród grzbiecistek i trzeciej wśród kraulistek piętnastoletnich. Natalia Fryckowska zajęła drugie miejsce w konkurencjach kraulowych, a Katarzyna Rogowska taką  samą lokatę w stylu motylkowym wśród zawodniczek 17 i 18 – letnich. Bardzo  dobrze wypadł nasz  najmłodszy reprezentant na tę imprezę. Kacper Korona zajął w punktacji generalnej 14 – latków 3 miejsce w stylu motylkowym, a dodatkowo poprawił rekordy klubu na dystansie 100 m. st. mot. (0;58,65 sek.) i 200 m. st. mot. (2;10,18 sek). Szybciej od rekordu MKP Szczecin popłyną również Wiktor Kędzia, który 200 m. st. grzbietowym pokonał w czasie 2;01,42 sek.