Grand Prix Województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego 15.03.2023 Szczecin

Aż 36 medali zdobyli reprezentanci MKP Szczecin podczas II rundy Grand Prix Województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego. Jednak w klasyfikacji medalowej zwyciężyli pływacy z Gorzowa Wlkp. którzy  więcej razy stawali na najwyższym stopniu podium. Zawody w których startowali przedstawiciele 10 klubów ze względu na ograniczenia związane z użytkowaniem pływalni odbywały się w dwóch blokach: osobno dziewczęta i osobno chłopcy. Nie przeszkodziło to w uzyskiwaniu doskonałych rezultatów. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi reprezentanci, którzy w rywalizacji dwukrotnie odbierali złote medale. Natalia Duda pokonała 13-letnie rywalki na dystansach  100 mot i 200 zm. Jacek Jankowski dokonał tego samego wyczynu w kategorii 14-latków (200 klas. i 200 zm). a Marcel Joniak (200 dow. 100 mot.) i Aleksander Popielski(200 klas, 200 zm.) wśród zawodników 12-letnich. Na najwyższym stopniu podium gratulacje i medale odbierali również: Nika Adamska, Mateusz Hajdukiewicz, Amelia Lizakowska, Ilia Rytov i Dawid Zieliński. Do sukcesów drużynowych przyczynili się również zdobywcy srebrnych i brązowych krążków: Dorian Banuch, Nikola Buraczyk, Adam Gorra, Zosia Majszutowicz, Filip Michalczyszyn, Natasza Michalczyszyn, Alicja Nowak, Jakub Olszewski, Adam Stachowiak, Wojciech Trojga, Aleksander Wawrzyniak, Anastazja Wojciechowska, Natalia Zdrojewska i Szymon Zieliński.