Kurier Szczeciński: Nowy Szczeciński Dom Sportu za trzy lata

Data publikacji: 09 maja 2023 r.

Umowa na przebudowę Szczecińskiego Domu Sportu została podpisana we wtorkowe (9 maja) przedpołudnie. Za trzy lata ma być gotowa nowa hala sportowa oraz basen w kompleksie przy ul. Wąskiej.

Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj, a zrealizuje ją firma Budimex S.A. Budowa za blisko 109 mln zł otrzymała dofinansowanie w wysokości 65 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
Umowa została podpisana w starej hali sportowej Szczecińskiego Domu Sportu, która docelowo zostanie wyburzona i wybudowana od nowa. Zgodnie z zapewnieniami władz miasta nowy obiekt ma być większy i wyższy od dotychczasowego i spełniać rygorystyczne wymogi licencyjne ekstraklasowych rozgrywek siatkarskich i koszykarskich. Do dyspozycji kibiców oddane zostaną trybuny na około 1000 osób.  Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować wydarzenia w postaci koncertów. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo – socjalne.W ramach inwestycji powstanie też nowy 30-metrowy basen z lokalnym przegłębieniem a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn. Przebudowie ulegnie również mały basen z brodzikiem. W nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie m.in. część holu wejściowego i mozaiki. (woj)

Leave a Comment