Międzyszkolne Zawody Pływackie dla klas I i II 5.06.2024

To były ostatnie w tym roku szkolnym zawody pływackie dla najmłodszych zawodników Miejskiego Klubu Pływackiego. Na 25 – metrowym basenie Floating Arena zaciekle rywalizowali o dyplomy i medale uczniowie urodzeni w latach 2015 i 2016. Pływacy będący uczniami klasy I do wyboru mieli dwa dystanse: 50 m. st. grzbietowym oraz 25 m. st. dowolnym. W tej grupie wiekowej dwa złote medale wywalczył reprezentant SP nr 10 Hubert Dominiak. Na najwyższym stopniu stanęły także: Amelia Szczepańska – 50 m. st. grzbietowym (CMS) oraz Karolina Osys – Zielińska – 25 m. st. dowolnym (SP nr 54).

Zawodnicy z klasy drugiej  startowali dwa razy, ale mogli wybrać z trzech 50 – metrowych dystansów: stylem grzbietowym, dowolnym lub klasycznym. Wśród nich również znaleźli się „kolekcjonerzy” złotych krążków. Kinga Gajtkowska  (SP nr 56) oraz Karol Gałecki (SP nr 54) najszybciej pokonali dystanse 50 m. st. grzbietowym i 50 m. st. dowolnym. Natomiast  dwa baseny  „żabą” najszybciej przepłynęli Małgorzata Ambroziak (SP nr 54) i  Jakub Szczepański (CMS).

Odbyły się również wyścigi drużynowe. Wśród pierwszoklasistów sztafetę 8 x 25 m. nogami do kraula z deską po zaciętej walce wygrał zespół Szkoły Podstawowej nr 56, a w podobnej  rywalizacji uczniów klas II  (tylko całym „kraulem”) zwyciężyła drużyna Centrum Mistrzostwa Sportowego.