Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich 15-16.06 2019 Gorzów Wlkp.

Drugie miejsce zajął zespół MKP Szczecin po dwudniowej batalii na basenie „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. Startujący w II rundzie imprezy centralnej  nasi  pływacy zgromadzili 13 933 pkt. Zwyciężyli reprezentanci K.S. Warta Poznań (15 259 pkt), a trzecie miejsce przypadło pływakom  MKS Znicz Koszalin (13 441 pkt).

Filarem naszej drużyny był Oskar Burzyński, który trzykrotnie stawał na podium gorzowskiej imprezy.  Naszego zawodnika uhonorowano srebrnymi medalami za konkurencje 100 m. st. mot. i 400 m. st. dow. Trzeci, brązowy krążek Oskar wywalczył na dystansie 200 m. st. zm. poprawiając  jednocześnie swój własny rekord klubu (2:19,48 sek). Blisko podium, bo na czwartym miejscu sklasyfikowany został w wyścigu na dystansie 100 m. st. dow. Oskar wraz z Wiktorią Truszkowską, Olivierem Czajkowskim, i Adamem Lipińskim  po zaciętej walce zajęli 2 miejsce w rywalizacji sztafet  4 x 50 m. st. dow. Nielubiane przez sportowców miejsce tuż za podium wywalczyła także na 400 m. st. dow. Nadia Ładziak. Do medalu zabrakło jednak ponad sekundę.

Miejsca w pierwszej dziesiątce wywalczyli także:

Olivier Czajkowski            8 miejsce            200 m. st. grzb.                 9 miejsce           400 m. st. dow.

Adam Lipiński                   8 miejsce            100 m. st. dow.

Wiktoria Truszkowska     9 miejsce           400 m. st. dow.

W najbliższym czasie Polski Związek Pływacki przedstawi klubowe zestawienie  ogólnopolskie sumujące rezultaty z I rundy zawodów i wyniki czerwcowych imprez  odbywających się Gorzowie Wlkp., Ostrowcu Świętokrzyskim i Oświęcimiu.