Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich II runda 9-10.06.2018 Gorzów Wlkp.

W Gorzowie Wlkp. odbywały się dwudniowe strefowe zawody dla zawodników 13-letnich. Ponad 350 pływaków z 45 klubów walczyło o punkty dla swoich zespołów. W drugiej rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików bardzo dobrze zaprezentował się nasz „grzbiecista” Jakub Szpaler. Dwa złote medale, dwa wyśrubowane rekordy klubu to wielkie osiągnięcie młodego zawodnika.          b (1)    Jakub dystans 100 m. st. grzb. pokonał w czasie 1;02,23 sek, a na 200 m. st. grzb. osiągnął wynik 2;16,40 sek. Brązowy medal odebrał po przepłynięciu 400 m. st. dow. Aleksander Grykień. Jego rezultat to 4;28,10 sek. Obaj wymienieni zawodnicy mieli znaczący udział w sukcesach zespołów sztafetowych. Wraz z Bartłomiejem Pieńkowskim i Stanisławem Betką pokonali najszybciej dystans   4 x 50 m., st. dow. osiągając bardzo dobry rezultat 1;49,97 sek. Drużyna do wyścigu 4 x 50 m. st. zm. w składzie Stanisław Betka, Jakub Szpaler, Jędrzej Rabiza i Aleksander Grykień sięgnęła po brązowy medal. Ostatecznie zespół MKP Szczecin w Gorzowie zajął 6 miejsce z dorobkiem 13 033 pkt, a zwyciężył MKS Znicz Koszalin 15 229 pkt.

a

Punktację generalną z wszystkich zawodów strefowych ogłosi Polski Związek Pływacki.