Mistrzostwa Polski Juniorów 14 – letnich Olsztyn 1-4.07.2021

Zawodnicy MKP Szczecin są bardzo systematyczni podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14- letnich. Codziennie  po walecznej walce otrzymują wyróżnienia  na podium. Ze złotymi medalami powrócą z Olsztyna nasze reprezentantki w wyścigu drużynowym 4 x 200 m. st. dowolnym. Wiktoria Siembida, Wiktoria Modrzyńska, Weronika Malolepsza i Anna Duda pokonały 800 metrów w czasie 9;12,46 sek. i zdecydowanie pokonały rywalki z innych klubów.  Dwa medale na olsztyńskim basenie „Aqasfera” wywalczyła   nasza zawodniczka Weronika Małolepsza.  Pływaczka MKP Szczecin na najdłuższym dystansie 1500 m. st. dowolnym zajęła drugie miejsce uzyskując czas 18;26,81 sek. Bardzo wyrównany pojedynek na 800 m. st. dowolnym zakończył się zdobyciem brązowego medalu w czasie 9;37,38 sek. Niewiele zabrakło, żeby nasza kraulistka po raz kolejny „odwiedziła” podium. W finale wyścigu na 400 m. st. dowolnym zajęła 4 miejsce.

Średni dystans wspaniale pokonał  kolega Weroniki Maciej Kowal. W wyścigu finałowym na dystansie 400 m. st. dowolnym zajął drugie miejsce z bardzo dobrym rekordem życiowym 2; 21,84 sek. Do wymarzonego „złota” zabrakło jedynie 0,05 sek.

Maciek blisko podium uplasował się  po wyścigu na dystansie 800 m. st. dow.  . Nasz pływak osiągnął bardzo dobry czas 9;07,39 sek. i tylko 4 sekundy dzieliły go od premiowanego medalem podium. W ostatnim dniu zawodów nasz kraulista zajął 5 lokatę na dystansie 1500 m. st. dowolnym, a konkurencję 200 m. st. dowolnym ukończył na 7 pozycji. Szybciej od rekordów klubu pływa w Olsztynie Anna Duda, W wyścigach finałowych  100 m. st. motylkowym (1;06,20 sek.) oraz 50 m. st. mot. (0;29,72 sek.) zajmowała 6 pozycje. W finale  200 metrów „motylkiem” zajęła  5 miejsce. W finałach A startowali inni przedstawiciele naszego klubu. Wiktoria Modrzyńska jako 8 ukończyła wyścig na dystansach 800 i  1500 m. st. dowolnym, Miłosz Piętka zajął 8 lokatę na najdłuższym dystansie 1500 m. st dowolnym, 9 miejsce w konkurencji 800 m. st. dow. i 10 na 400 m. st. dowolnym, a Wiktoria Siembida na 10 miejscu zakończyła rywalizację na 100 m. 100 dowolnym.

https:Więcej zdjęć