Mistrzostwa Polski Juniorów 15,16, 17 i 18-letnich 15-18.07.2021

Na trzech frontach jednocześnie toczyła się rywalizacja o trofea juniorskich mistrzostw Polski 15,16,17 i 18-latków. Na basenach Oświęcimia, Warszawy i Bydgoszczy bardzo udanie rywalizowali z rówieśnikami przedstawiciele Miejskiego Klubu Pływackiego. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych reprezentanci szczecińskiego klubu wywalczyli 11 medali – 1 złoty, 3 srebrne i 7 brązowych.

W rywalizacji 16-latków doskonale spisał się Jakub Szpaler. Nasz grzbiecista w wyścigu na 100 m. st. grzbietowym wywalczył w ostatnim dniu zawodów tytuł Mistrza Polski. Czas uzyskany przez Kubę to 0;58,27 sek. Wcześniej  pływak MKP z czasem 2;07,86 sek zajął drugie miejsce dystansie 200 metrów, a na odcinku sprinterskim 50 metrów uplasował się tuż za podium. Uzyskane w finałach wyniki na 100 i 200 metrów oraz wynik z eliminacji 50 metrów 0;27,39 sek. to nowe rekordy MKP Szczecin.

Osiem razy na podium gratulacje odbierali reprezentanci MKP na zawodach w Bydgoszczy. Srebrny medal za waleczną postawę na dystansie 400 m. st. zmiennym otrzymała Milena Możdżan. Uzyskany przez nią wynik to 5;02,30 sek. Dwa krążki na dystansach długich zdobył Hubert Piętka. Na drugim stopniu podium medal odbierał po wyścigu na 1500 m.  (15;51,,43 sek.) a 800 m.  pokonał w czasie  8;15,94 sek. który zapewnił mu trzecią lokatę. Z trzema brązowymi medalami powraca z Bydgoszczy  Weronika Mrożek. Najdłuższy dystans 1500 m.  pokonała w czasie 17;30,46 sek, na przepłynięcie 800 m. potrzebowała 9;12,04 sek, a na 400 m. st. dowolnym uzyskała wynik 4;26,85 sek. W trzecim dniu zawodów  medal wywalczył Kacper Korona. Wynik 2;06,08 sek. uzyskany na 200 m. st. zmiennym zapewnił  zajęcie trzeciego miejsca.

Również na trzeciej pozycji sklasyfikowano zespół sztafetowy chłopców na dystansie 4 x 200 m. st. dowolnym. Mikołaj Gorra, Bartosz Myśliwiec, Hubert Piętka i Kacper Korona pokonali ten dystans w czasie 7;40,73 sek.

Bardzo dobrze zaprezentował się w ostatnim dniu zawodów w Oświęcimiu  Oskar Burzyński. W mistrzostwach 15-latków zajął trzecie miejsce na dystansie 200 m. st. motylkowym, Na pokonanie tego dystansu nasz pływak potrzebował 2;13,03 sek.

W pierwszej dziesiątce mistrzowskich zawodów  oprócz wymienionych powyżej zawodników sklasyfikowani zostali również:

Olivier Czajkowski                  4 (800 dow), 5 (1500 dow)

Katarzyna Kowalczyk              6 (400 dow), 6 (1500 dow)