Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 18-21.07.2019 Drzonków

Zakończyła się ostatnia tym sezonie krajowa impreza pływacka. W Drzonkowie o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walczyli pływacy i pływaczki 17- i 18-letnie. Zespół MKP Szczecin w klasyfikacji punktowej zajął 11 miejsce, a jedyny, brązowy medal po zaciętej rywalizacji zdobyła Aleksandra Górnicka. Nasza grzbiecistka na sprinterskim dystansie 50 m. st. grzbietowym uzyskała bardzo dobry wynik 0;30,09 sek.  To lepszy rezultat od dotychczasowego rekordu klubu i już ósmy medal z imprezy centralnej do kolekcji Aleksandry.Blisko podium kończyli swoje występy inni nasi pływacy. Na czwartych pozycjach sklasyfikowano

Fizjoterapeuta Lesław Kuczyński i Kamila Prusik

Kamilę Prusik (50 m. st. klasycznym) oraz Dominikę Środę (1500 m. st. dowolnym).  Nowy rekord klubu ustanowiła także Aleksandra Kupis dwukrotnie sklasyfikowana na 6 miejscach po wyścigach na dystansach 100 (rek. klubu 1;05,48 sek.) i 200 m. st. grzbietowym. Na tej samej pozycji uplasowała się Maria Wardak po ukończeniu konkurencji 50 m. st. motylkowym. W finałach A  zawodów startowali  również Artur Grzybowski (7 miejsce 200 m. st. motylkowym), Krystian Klisz  (7 miejsce 1500 m. st. dowolnym) i Jarosław Kryś (7 miejsce 100 m. st. motylkowym). W finałach B  o „życiówki” walczyli: Marcelina Haławczak, Magdalena Marszałek, Maja Skowron, Kacper Kolańczyk ,Jakub Kurek i Wojciech Michalski.