Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 19-21.07.2017 r Warszawa

Siedem medali w konkurencjach indywidualnych i dwa w wyścigach sztafetowych zdobyli nasi zawodnicy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nie zawiedli etatowi dostarczyciele dobrych wieści z zawodów Natalia Fryckowska i Karol Ostrowski. Oboje po cztery razy stawali na podium w tym raz zespołowo. Natalia dwukrotnie odbierała złoty krążek po zwycięstwach na najkrótszych dystansach stylem dowolnym (0:26,16 sek.) i motylkowym (0:27,73 sek.) na którym ustanowiła nowy rekord MKP w kategorii OPEN. Miejsce drugie zajęła w finale 100 m. st. dowolnym z czasem 0:57,56 sek. Karol zwyciężył na dystansie 200m. st. dowolnym (1:51,40 sek.) i dwukrotnie odbierał srebrne medale po konkurencjach 50 m. st. dowolnym (0:23,21 sek.) i 100 dowolnym (0:50,60 sek). Na podium warszawskiej imprezy udekorowana srebrnym medale została także Katarzyna Rogowska. Ustanawiając nowy rekord klubu w kategorii 17-latek (0:27,93 sek.) dopłynęła na drugiej pozycji w konkurencji 50 m. st. mot. Z sukcesami powróciły nasze zespoły sztafetowe 4 x 100 m. st. zm. Dziewczęta w składzie Katarzyna Rogowska, Julia Baryła, Weronika Margula i Natalia Fryckowska zajęły 2 miejsce. Takie samo osiągnięcie zanotowali chłopcy: Karol Ostrowski, Olaf Gębka, Amadeusz Kiełczewski i Piotr Młynarczyk. Dorobek mógł być większy, ale jak to w sporcie bywa trafiła się dyskwalifikacja sztafety, niezbyt szczęśliwe czwarte lokaty Julii Baryły (400 m. st. dow.), Amadeusza Kiełczewskiego (1500 m. st. dow). Oprócz nich w finałach A imprezy wystąpili:

Weronika Margula          6 miejsce            800 m. st. dow.

Wiktor Kędzia                   7 miejsce            200 m. st. grzb.

Aleksandra Reks           10 miejsce          800 m. st. dow.

W klasyfikacji medalowej zespół MKP Szczecin zajął trzecie miejsce w Polsce, a w klasyfikacji punktowej PZP lokatę czwartą.