Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 20 – 22.07.2018 r Gliwice

W niedzielę zakończyły się ostatnie konkurencje pływackie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W punktacji medalowej nasza drużyna zajęła 6 miejsce z dorobkiem 6 medali. Najcenniejsze trofea wywalczyły zespoły sztafetowe dziewcząt. Julia Baryła, Katarzyna Rogowska, Weronika Margula i Zoe Gawrońska wygrały konkurencję 4 x 200 m. st. dowolnym (8;32,22 sek.) jak również wyścig 4 x 100 m. st. dowolnym (3;58,36 sek). IMG_0128To nie koniec osiągnięć w konkurencjach dziewcząt. Srebrny medal na swoim koronnym dystansie 800 m. st. dowolnym (9;01,92 sek.) wywalczyła Weronika Margula. Jej trofeum jest szczególne bo to 1500 medal w imprezach centralnych w historii MKP Szczecin. Szczecinianka stanęła także na trzecim stopniu podium po wyścigu na dystansie 400 m. st. dowolnym w którym uzyskała czas 4;22,79 sek, zajęła także 7 miejsce na 200 m. st. grzbietowym. Kolejna medalistka to Zoe Gawrońska. Swoją kolekcję powiększyła o dwa brązowe medale w konkurencjach 200 m. st. motylkowym (2;20,76 sek.) i 200 m. st. zmiennym (2;21,17 sek). Blisko do podium było w wyścigu 400 m. st. IMG_0145zm. gdzie finiszowała  na czwartej pozycji. Tuż za podium po swoich startach indywidualnych uplasowali się Katarzyna Rogowska i Wiktor Kędzia. Kasia zajmowała 4 miejsca w finałach wyścigów 50 m. st. dowolnym, 50 m. st. motylkowym, 200 m. st. zmiennym – start na dystansie 400 m. st. zmiennym zakończył się wywalczeniem 7 lokaty. Wiktor finiszował na 4 miejscu na dystansie 200 m. st. grzbietowym i zajął 8 miejsce w konkurencji 100 m. st. dowolnym. W finałach A gliwickiej imprezy ścigali się również:

Olaf Gębka                        5 miejsce            50 m. st. mot.    7 miejsce            50 m. st. mot.

Gracjan Domański          7 miejsce            100 m. st. dow.

W finałach B startowali: Julia Baryła, Gabriela Kisiel, Magdalena Marszałek, Krzysztof Bugała, Artur Grzybowski, Amadeusz Kiełczewski i Jakub Rój.