Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Tegoroczna odsłona Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywała się w dniach 19-21.07.2016 r w Opolu. Nasi pływacy przywieźli z tej imprezy 9 medali. Ze złotym krążkiem powrócił Jakub Książek – zwycięzca kraulowego wyścigu sprinterskiego. Dwa medale srebrny nas 100 m. st. dowolnym i brązowy na 50 m., st. dowolnym wywalczył nasz reprezentant na ME Juniorów Karol Ostrowski.  Kolejny już szósty krążek  z MP do swojej kolekcji dołożył Aleksander Olejnik. Nasz „żabkarz” zajął 2 lokatę na sprinterskim odcinku 50 metrów.  Na trzecim stopniu podium nagrodzeni zostali nasi kolejni pływacy: Paulina Majszutowicz (100 m. st. klas.) i Jakub Więckowski (50 m. st. grzb). Statystykę medalową porawili znacznie chłopcy startujący w wyścigach sztafetowych. Zespół w składzie: Jakub Więckowski, Jakub Książek, Piotr Wawrzynkiewicz i Karol Ostrowski  zwyciężył w wyścigach 4 x 100 m. st. dow. oraz 4 x 100 m. st. zm. Natomiast Dominik Dębski, Emil Popis, Jakub Książek i Karol Ostrowski na drugiej pozycji ukończyła wyścig 4 x 200 m. st. dow.

Oprócz wymienionych zawodników naszego klubu w finałach A opolskiej imprezy startowali: