Ogólnopolskie Zawody Pływackie Poprawiamy Rekordy na Termach 13.04.2024 Poznań

Trzynastoosobowa reprezentacja MKP Szczecin wzięła udział w zawodach na Termach Maltańskich. Nasi pływacy z Poznania przywieźli 14 medali. Trzy złote krążki wywalczył Mariusz Ogórek, który najszybciej ukończył konkurencje 100 m. st. dowolnym, 50 m. st. motylkowym i 400 m. st. zmiennym. Czas uzyskany na ostatnim dystansie 5;29,51 sek. to nowy rekord naszego klubu w kategorii 12-latków. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Nika Adamska. Nasza pływaczka zwyciężyła na 50 i 200 m. st. motylkowym, zajęła również drugie miejsce na dystansie 100 m. st. klasycznym. Złote medale wywalczyło rodzeństwo Michalczyszynów. Natasza najszybciej pokonała 400 m. st. zmiennym, a Filip wygrał najdłuższy dystans zawodów 800 m. st. dowolnym i zajął 3 miejsce na 400 m. st. zmiennym. Na podium wyróżnienia otrzymali również: Ewa Kwatyra (2), Szymon Skibiński (2), Karina Zabraniak (3), Aleksander Popielski (3) i Adam Stachowiak (3).