Otylia Swim Cup 6.11.2020 Szczecin

W piątkowy poranek Otylia Jędrzejczak uroczyście otworzyła objęte jej patronatem tradycyjne już zawody dla dzieci i młodzieży .        Dla   dużej części młodych sportowców był to pierwszy po wakacjach sprawdzian umiejętności. Impreza przebiegała w warunkach  zaostrzonych  przepisów  sanitarnych,  ale trzeba  przyznać,  że uczestnicy   poważnie  potraktowali zalecenia organizatorów i dbali o utrzymywanie dystansu i zasłanianie ust i nosa.      W przedpołudniowej serii w  rywalizacji brali  udział zawodnicy trzech grup wiekowych: 11-latków, 10-latków oraz 9- latków i młodszych.      Wśród najlepszych zawodników imprezy wyróżnionych przez Otylię okazałymi pucharami za rezultaty osiągnięte w dwóch występach znaleźli się także nasi przedstawiciele:

1 miejsce             Natalia Duda                     (2010)

Pola Gietka

2 miejce               Pola Gietka                        (2009)

2 miejsce            Marcel Joniak                   (2011)

3 miejsce             Katarzyna Pawłaszek     (2011)

Nasi reprezentanci często pojawiali się na podium odbierając medale za sukcesy na poszczególnych dystansach. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium prezentowała się Natalia Duda. Uzyskane przez nią wyniki to nowe rekordy klubu w kategorii 10-latków: 50 m. st. dowolnym (0;31,08 sek), 100 m. st. dowolnym (1;09,24 sek) oraz 50 m. st. motylkowym (0;34,16 sek). Również trzy medale i trzy nowe rekordy MKP 11- latek ustanowiła Pola Gietka. Jej dorobek to: 1 miejsce 100 m. st. grzbietowym (1;18,01 sek), 2 miejsce 50 m. st. dowolnym (0;30,66 sek) i trzecia lokata 100 m. st. dowolnym 1;08,61 (sek).  Rekordy klubu poprawił także 10-letni złoty medalista Mateusz Hajdukiewicz, który dystans 100 m. st. grzbietowym pokonał w czasie 1;25,00 sek. Mateusz zmienił najlepszy wynik klubu także na 50 m. st. motylkowym (0;36,45 sek). Kolejne trzy rekordowe czasy uzyskał 11-letni Alan Szelążek. Zdobywca 2 medali (srebrny i brązowy) wymazał najlepsze osiągnięcia na dystansach: 50 m. st. dowolnym (0;31,07), 100 m. st. dowolnym (1;09,19) oraz 100 m. st. klasycznym (1;28,17 sek.)

Michał Mroczek (srebrny, brązowy)

Alan Świstak – Rokosa (srebrny, brązowy)

Michał Boratczuk (brązowy)

W seriach popołudniowych ścigali się zawodnicy z roczników 2005 – 2008. Najokazalszą nagrodę wywalczyła Anna Duda, która zwyciężyła w konkurencji 100 m. st. motylkowym.    Otylia Jędrzejczak pucharami i nagrodami rzeczowymi premiuje najlepszych pływaków specjalizujących się w jej ulubionym stylu – „motylku”.  Łącznie  Ania  wywalczyła  trzy  medale:  1 złoty i  dwa brązowe.   Na najwyższym stopniu podium po wyścigu na  dystansie  50 m. st.  klasycznym stanęła również Zofia Gajewska.   Na dystansie dwukrotnie dłuższym Zosia zajęła miejsce trzecie. Do laureatów dołączył  Mikołaj Parzy, który uplasował się na 2 miejscu na dystansie 100 m. st. klasycznym, zajął 3  miejsce na 200 m. st. dowolnym, a  wyścigu sprinterskim na 50 m. „żabą” wywalczył medal brązowy i poprawił rekord MKP w kategorii 12-latków, który od dziś wynosi 0;36,72 sek.