Pływanie. Sawrymowicz dołączył do Zaborowskiego.

W drugim dniu pływackich mistrzostw Polski kolejne medale i kolejne minima zdobyli zawodnicy MKP Szczecin. W wyścigu na 1500 m. drugie miejsce zajął Filip Zaborowski, a trzecie jego starszy kolega klubowy Mateusz Sawrymowicz. Obaj uzyskali minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Londynie. Dla Zaborowskiego to już drugi srebrny medal podczas lublińskich zawodów. Podopieczny trenera Mirosława Drozda uzyskał znakomity, na światowym poziomie czas – 14:45,36. Sawrymowicz promocję do Londynu uzyskał niemal rzutem na taśmę. Jego czas, to 15:01,98, czyli o 0,6 sekundy lepiej od minimum. W 10 – osobowym finale brał udział najmłodszy ze szczecinian, zaledwie 17 letni Konrad Rój, który co prawda zajął ostatnie miejsce, ale z czasem 15:26,83 poprawił swoje najlepsze osiągnięcie.