Pływanie. Zaborowski ze srebrem i z minimum. Kurier24.pl

Data publikacji: 2015-12-17 21:02

Znakomicie rozpoczęły się pływackie mistrzostwa Polski w Lublinie dla zawodników MKP Szczecin. Filip Zaborowski na swoim koronnym dystansie 400 m st dow zajął drugie miejsce, wywalczył srebrny medal, ale co najważniejsze czasem 3:40,37 uzyskał minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Londynie, które z kolei będą kwalifikacjami do igrzysk w Rio de Janeiro.

Dzielnie o powrót na europejski szczyt walczy 28 letni Katarzyna Baranowska. Olimpijka z Pekinu i trzykrotna mistrzyni Europy reprezentuje obecnie AZS Gdańsk. W wyścigu na 200 m st zm zajęła drugie miejsce, wywalczyła srebrny medal, a z czasem 2:11,12 podobnie, jak Zaborowski uzyskała kwalifikacje do Londynu. W przyszłorocznych mistrzostwach Europy zaprezentuje się też Oskar Krupecki – kolejny po Baranowskiej pływak ze Szczecina, który obecnie reprezentuje inny klub. Zawodnik Śląska Wrocław w półfinałowym wyścigu na 100 m st mot uzyskał czas 51,43, czym zapewnił sobie już prawo startu w mistrzostwach Europy. Krupecki w półfinale rozdzielił najbardziej utytułowanych pływaków: Konrada Czerniaka (najlepszy czas półfinałów), oraz Pawła Korzeniowskiego (trzeci czas). Na uwagę zasługuje też dobry występ 18 letniego Pawła Sendyka – podopiecznego trenera JerzegoTroszczyńskiego z MKP Szczecin. Srebrny medalista Igrzysk Europejskich w Baku, w Lublinie w wyścigu na 50 m st dow. zajął 6 miejsce, ale w finale był zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem.