Potrzebna pomoc dla Julii Kopacz.

              Julia, uśmiechnięta, ciepła, pełna radości. Zawsze gotowa nieść pomoc, zwłaszcza zwierzętom – tym chorym, porzuconym, cierpiącym. Dziś jednak również ona potrzebuje wsparcia, Twojej pomocy, bez której marzenia dziewczynki pozostaną tylko marzeniami. Czasu na ich realizację może zabraknąć.

               O tym, że ich dziecko urodzi się chore ,dowiedzieli się w 34 tygodniu ciąży. Diagnoza: niezrównoważony kanał przedsionkowo-komorowy, podwójne odejście obu pni naczyniowych znad prawej komory, zarośnięcie zastawki mitralnej, hipoplazja lewej komory, nieprawidłowe ujście żyły głównej dolnej, nieprawidłowe ujście żył wątrobowych bezpośrednio do prawego przedsionka, lewokardia.

Wada serca: serce jednokomorowe

Cel zbiórki: reimplantacja żył wątrobowych w Klinice Uniwersyteckiej w Munster

Termin operacji: II połowa 2016

Forma zbiórki: zbiórka publiczna

                      Wada serca,z jaką urodziła się dziewczynka, jest bardzo skomplikowana, konieczne było etapowe leczenie paliatywne. W pierwszych latach życia Julia przeszła 3 poważne operacje. Jednak jej jednokomorowe serduszko nie spełnia swoich funkcji z powodu nieprawidłowego ujścia żył wątrobowych. Skutkuje to niską saturacją, niedotlenieniem i ogólnym osłabieniem.

                      Julia wymaga kolejnej operacji serca i wymaga jej pilnie. Zabieg powinien być wykonany już dawno, niestety w ośrodku, w którym dziewczynka jest leczona, wielokrotnie z różnych przyczyn termin był przekładany. Rodzice zdecydowali szukać pomocy w innym miejscu. Zabieg zgodził się wykonać prof. Edward Malec w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Koszty leczenia to 35 500 euro, operacja musi odbyć się do końca roku.

                               Rodzice Julii Kopacz są nauczycielami, trenerami pływania w Zespole Szkół Sportowych w Koszalinie. Od wielu lat pracują z dziećmi ,wychowując z pasją kolejne pokolenia . Dają innym swoje zaangażowanie, czas i serce.

                           Dziś proszą o odrobinę serca dla swojej córki.

Ewa i Tomek  są uczciwymi i dobrymi ludżmi. Pora teraz, ąby dobro do nich wróciło.

 

               Julia słabnie z każdym dniem, nie wiadomo, ile czasu jej pozostało, na jak długo wystarczy jej sił. W minionym roku szkolnym  ukończyła I klasę gimnazjum z wyróżnieniem. Niestety, pod koniec roku szkolnego z uwagi na zły stan zdrowia nie była już w stanie uczęszczać do szkoły, konieczne było podjęcie bardzo trudnej dla dziewczynki decyzji o nauczaniu indywidualnym. Julia uwielbia kontakt z rówieśnikami, bardzo chętnie uczestniczy w życiu szkoły, niestety jest zbyt słaba, by móc do niej chodzić.

              Czternastolatka marzy, by zostać lekarzem weterynarii oraz dalej rozwijać swoją pasję, jaką jest śpiew. Tak wiele w życiu chce jeszcze zrobić, tymczasem na najprostsze czynności brakuje jej sił.

                jkZwracamy się z prośbą o pomoc w zgromadzeniu funduszy, dzięki którym Julia otrzyma swoją szansę i wyjedzie na operację, która, mamy nadzieję, pozwoli jej wrócić do szkoły i realizować marzenia, bo one mają szansę się spełnić właśnie dzięki Tobie.

Julii można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Julia Kopacz”

Dla wpłat zagranicznych:

USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 „Julia Kopacz”

EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 „Julia Kopacz”

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie, ul. Probostwo 6A, 20-089 Lublin

Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat. Całość zebranych środków przeznaczona jest na leczenie dziecka.

               Serce Julii w naszych rękach.

Dodaj komentarz