Wyniki ogólnopolskich drużynowych zawodów dzieci i młodzików 2021.

Z dużym    opóźnieniem    na     stronach    Polskiego   Związku   pływackiego    ukazała się końcowa klasyfikacja klubów startujących Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10 i 11-letnich oraz Międzywojewódzkich Drużynowych   Mistrzostwach   Młodzików 12 i 13-letnich.   Największy  sukces   odnieśli   nasi   młodzi    pływacy z rocznika 2010. Jako zespół zajęli II miejsce w Polsce ulegając jedynie drużynie UKS „Jagiellonka” Warszawa. Cały zespół spisał się doskonale, ale najwięcej punktów zdobyli Natalia Duda, Krzysztof Chabowski – Palonka oraz Mateusz Hajdukiewicz, Alicja Nowak, Eliza Stachowska, Jakub Makowski, Adam Stachowiak, Wojciech Trojga, Stanisław Tykwa.

Na pozycji 6 sklasyfikowano naszych 10-latków. Reprezentanci MKP Szczecin byli najlepsi w okręgu zachodniopomorskim, a największy wkład w tak dobre osiągnięcie mieli: Marcel Joniak, Nika Adamska i Joachim Piętka.

Oczko niżej na pozycji 7 uplasowali się nasi 12-latkowie. Oni również spisali się najlepiej spośród klubów województwa zachodniopomorskiego. W dwóch rundach najwięcej medali oraz punktów wielobojowych wywalczyli: Pola Gietka, Alan Szelążek, Wiktoria Grzelak, Anastazja Wojciechowska, Adam Gorra, Lena Leszczewska, Natalia Łaniucha, Dawid Zieliński.

Zawodnicy 13-letni startowali tylko w I rundzie, która rozgrywana była w Szczecinie. Ich brak w II finałowej rozgrywce skutkował tym, że sklasyfikowani zostali dopiero na 52 pozycji.