Zachodniopomorska Liga Pływacka 22.12.2020 Szczecin

Zwycięstwem zespołu MKP Szczecin zakończyły się zmagania Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej 2019/2020. Nasi pływacy pokonali kolegów z Koszalina i trzecich w tej klasyfikacji uczniów CKS. Ostatnia 4 finałowa runda połączona była z rozdaniem statuetek i bonów na sprzęt sportowy dla  zawodników, którzy zgromadzili w całym cyklu największą ilość punktów wielobojowych. Wyróżniono w sumie 40 młodych pływaków z województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele naszego klubu:

10               „         Hanna Niciejewska

Z ostatnich w 2020 roku zawodów najbardziej zadowoleni byli zdobywcy medali na poszczególnych dystansach. Na podium we Floating Arena wyróżnienia odebrali:

Złote: Natalia Duda (2x) i Pola Gietka

Srebrne: Amelia Prociak (2x), Mateusz Hajdukiewicz (2x), Alan Szelążek

Brązowe: Maja Janeczko, Adam Stachowiak, Dawid Zieliński, Alicja Nowak, Krzysztof Chabowski – Palonka, Lena Leszczewska i Alan Szelążek

Grudniowe zawody były okazją do poprawienia rekordów życiowych oraz rekordów MKP Szczecin. Z okazji tej już tradycyjnie skorzystała 11 – latka Natalia Duda, która poprawiła własne wyniki z poprzednich zawodów na dystansach 50 m. st. grzbietowym (0;35,41 sek.) i 100 m. st. zmiennym (1:16,96 sek.) W tej samej kategorii wiekowej nowy rekord ustanowił Mateusz Hajdukiewicz, który 50 m. st. grzbietowym pokonał w czasie 0;37,10 sek. Najszybciej w historii klubu dystans 100 m. st. dowolnym pokonała Pola Gietka. Czas 1;07,77 to rekord w kategorii 12 – latek.