Zachodniopomorska Liga Pływacka 3.12.2020 Koszalin

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi pływacy w trakcie III rundy Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. Ekipa MKP wywalczyła w Koszalinie 16 medali i zwyciężyła w punktacji zespołowej. Dwukrotnie po startach indywidualnych na podium dekorowani byli:

Natalia Duda                    1 miejsce 50 m. st. dow.               1 miejsce 50 m. st. klas.

Pola Gietka                        1 miejsce 50 m. st. mot.               2 miejsce 100 m. st. grzb.

Alan Szelążek                    2 miejsce 100 m. st. grzb.            3 miejsce 50 m. st. mot.

Michał Mroczek                3 miejsce 50 m. st. dow.              3 miejsce 50 m. st. mot.

Dorobek medalowy powiększyli Mateusz Hajdukiewicz (2 m – 50 m. st. dow), Stanisław Tykwa (2 – 50 m. st. klas), Wiktoria Grzelak (2 m – 200 dow), Dawid Zieliński (2 m – 200 dow), Lena Leszczewska 2 m – 100 grzb) i Jacek Jankowski (3 m – 200 m. st. dow). Zwycięstwem zakończył się  występ sztafety  4 x 50 m. st. dow. w grupie młodszej, a starsi koledzy zajęli 2 miejsce.

Na koszalińskim basenie nasi reprezentanci ustanowili 4 rekordy klubowe. Rekordziści to:

w kategorii 10 -latków

Natalia Duda                   50 m. st. dowolnym       0;30,41 sek.         50 m. st. klasycznym      0;40,36 sek.

Mateusz Hajdukiewicz   50 m. st. dowolnym       0;32,55 sek.

w kategorii 11-latków

Alan Szelążek                    50 m. st. motylkowym  0;33,57 sek.

Punktacja drużynowa i indywidualna.

Ostatnia decydująca o klasyfikacji zespołowej i indywidualnej runda ZLP odbędzie się 22.12.2020 w Szczecinie.