Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18-letnich. 16-22.12.2018 Lublin

Po raz pierwszy w Lublinie odbyły się mistrzostwa Polski według nowego regulaminu dopuszczającego bezpośrednią rywalizację w trzech kategoriach wiekowych. Na słupkach startowych ścigali się jednocześnie seniorzy, młodzieżowcy (19-23 lat) oraz juniorzy w wieku 17-18 lat. Miejski Klub Pływacki reprezentowała 20 –osobowa grupa zawodników. W kategorii seniorskiej na podium stawało czworo naszych pływaków. Dwa srebrne medale wywalczył Karol Ostrowski. Czas 0;21,46 sek. na dystansie 50 m., st. dow. oraz 0;47,29 sek. to również nowe rekordy naszego klubu. Dwa brązowe krążki przywiozła Weronika Margula. Nasza specjalistka od długich dystansów znacznie poprawiła rekordy życiowe osiągając rezultaty na 800 m. st. dow. 8;37,63 sek. oraz na 1500 m. st. dow. 16;35,27 sek (rekord MKP). Kolejny rekord klubowy ustanowiła Katarzyna Rogowska. Wynik 0;26,95 sek. na dystansie 50 m. st. mot. dał naszej sportsmence miejsce na trzecim stopniu podium. Kolejny brązowy medal otrzymał Filip Zaborowski. Odcinek 800 m. st. dow. pokonał w czasie 7;55,12 sek.

W kategorii młodzieżowców medalista był tylko jeden. Tym razem Karol Ostrowski za wyniki na 50 i 100 m. st. dow. otrzymał złote medale, a rywalizację na dystansie 200 m. st. dow. (1:45,44 sek.) ukończył na trzeciej pozycji.

Aż 8 srebrnych i 3 brązowe medale skompletowali juniorzy. W rywalizacji indywidualnej trzy razy na podium stawała Katarzyna Rogowska. Kasia otrzymała srebrne medale za wyścigi na dystansach 50 m., st. dow. (0;25,31 sek.) i 50 m. st. mot. (0;26,95 sek.) oraz brązowy krążek za 100 m. st. zm. (1;02,15 sek). Wysoko uplasowała się w kategorii juniorskiej Weronika Margula która w wyścigach na 1500 i 800 m. st. dow. wywalczyła srebrne medale, a trzecie miejsce zajęła na jak dla niej sprinterskim dystansie 400 m. st. dowolnym. Kolejny laureat to Amadeusz Kiełczewski. Nasz długodystansowiec jako drugi ukończył najdłuższą konkurencję mistrzostw 1500 m. st. dow. z czasem 15;25,58 sek. cztery razy na podium gratulacje odbierał nasze zespoły sztafetowe:

srebrny medal             sztafeta 4 x 50 m. st. zmiennym        1;56,18 sek.

Weronika Margula, Gabriela Kisiel, Katarzyna Rogowska, Julia Baryła

srebrny medal             sztafeta 4 x 100 m. st. dow.              3;54,89 sek.

srebrny medal   mieszana sztafeta  4 x 50 m. st. zm.                        1;47,20 sek.