Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 -letnich 30.11. – -4.12.2022 Bydgoszcz

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci MKP Szczecin w Bydgoszczy. Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18-letnich odbywały się w dniach 30.11. – 4.12.2022 na pływalni „Astoria”. Nasi pływacy w czterodniowej imprezie wywalczyli 11 medali seniorskich, 3 w kategorii młodzieżowców i 9 w rywalizacji juniorów. Najcenniejsze sukcesy odnieśli Wiktoria Guść i Karol Ostrowski. Wiktoria tytuły Mistrzyni Polski wywalczyła na dystansach 200 m. (1;56,62 sek.) i 400 m. (4;04,30 sek.) st. dowolnym. Kolejne dwa krążki tym razem brązowe otrzymała po wyścigach na dystansie 100 m. st. dowolnym gdzie uzyskała rezultat 0;55,01 sek. oraz 200 m. st. zmiennym (2;13,35 sek). Ponieważ Wiktoria to jeszcze juniorka – punktowała również w tej grupie wiekowej. Jej dorobek to cztery złote medale (100 dow, 200 dow, 400 dow, 200 zm oraz dwa srebrne krążki po finałach wyścigów w stylu zmiennym na 100 i 400 metrów.

Kolejny multi medalista reprezentujący nasz klub w Bydgoszczy to Karol Ostrowski. Eksportowy kraulista tym razem niespodziewanie zwyciężył w wyścigu na 50 m. st. motylkowym uzyskując bardzo wartościowy rezultat 0;22,68 sek. To nowy rekord Polski w kategorii młodzieżowców. Gratulacje na podium Karol odbierał także za drugie lokaty po wyścigach na 50 m. st. dowolnym (0;21,67 sek.) i 50 m. st. grzbietowym gdzie uzyskał wynik lepszy od rekordu klubu swojego trenera Oskara Krupeckiego sprzed 9 lat (0;23,71 sek). Osiągnięte rezultaty wśród młodzieżowców dały naszemu sprinterowi 3 złote medale. Łącznie w barwach MKP Szczecin Karol  już 38 razy stawał na podium mistrzostw Polski.

Aż 90 medali w barwach MKP Szczecin wywalczył Filip Zaborowski. To najwięcej historii naszego klubu. Kolejne zdobyte w Bydgoszczy to srebrny na swoim koronnym dystansie 400 m. st. dowolnym, który pokonał w czasie 3;45,18 sek. oraz brązowy na dystansie dwukrotnie dłuższym – 7;50,39 sek. Filip startował również w finale wyścigu na 200 m. st. dowolnym, gdzie zajął 6 miejsce.

Z brązowym medalem powróci z Bydgoszczy Klaudia Tarasiewicz. Specjalistka od długich dystansów na trzecim miejscu ukończyła rywalizację kobiet na 800 m. st. dowolnym (8;29,94 sek). Zajęła również 7 lokatę w konkurencji 200 m. st. dowolnym. Wynik na 800 metrów dał Klaudii pierwsze miejsce w kategorii juniorów.

Mamy także seniorski sukces w rywalizacji sztafet. Zespół w składzie Karol Ostrowski, Kacper Kolańczyk, Michał Bieroński i Konrad Czerniak zajął trzecie miejsce w wyścigu 4 x 100 m. st. dowolnym z czasem 3;14,33 sek.

W rywalizacji juniorów 17-18 letnich medale zdobyli także: Kacper Czapla (2 miejsce 50 m. st. mot. – 0;23,58 sek.) oraz zespół sztafetowy dziewcząt 4 x 200 m. st. dowolnym (8;22,01 sek.) płynący w składzie Wiktoria Guść, Paula Karlińska, Olga Bukowska i Alicja Figas.