Kolejne sukcesy zawodników MKP na mistrzostwach w Lublinie

Bardzo udanie dla reprezentantów naszego klubu zakończył się drugi dzień Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. W ostatniej konkurencji czwartkowych finałów – sztafecie 4 x 100 m. st. dowolnym nasz zespół w składzie: Karol Ostrowski, Jakub Kurek, Kacper Kolańczyk i Jakub Książek – zajął po zaciekłej walce 4 miejsce. Jednak rezultat 3;23,35 sek. zapewnił naszym zawodnikom pierwsze miejsce i złote medale wśród zespołów młodzieżowych.

W piątek nasi pływacy dostarczyli kolejnych emocji na zawodach w Lublinie. W eliminacjach sprinterskich na 50 m. st. motylkowym Karol Ostrowski zajął drugie miejsce i ustanowił wynikiem 0;23,43 sek. rekord Polski w kategorii młodzieżowców. Ten doskonały wynik dałby naszemu reprezentantowi złoty medal w finale, ale Karol z przyczyn taktycznych wycofał się z rywalizacji o podium. Miejsce szóste w finale 50 m. st. motylkowym zajął Jakub Książek. Osiągnięty przez niego rezultat 0;24,14 sek. zagwarantował mu kolejny, tym razem srebrny medal wśród młodzieżowców. Kolejny już 81 medal do swojej kolekcji zdobytej w barwach MKP Szczecin dorzucił Filip Zaborowski. Nasz pływak zajął  drugie miejsce pokonując  dystans 400 m. st. dowolnym w czasie 3;54,25 sek.