Filip Zaborowski na podium w Olsztynie. 16 – 20.12.2020

Bardzo dobrze dla Filipa Zaborowskiego zakończyły się  Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. W ostatnim dniu imprezy nasz pływak pewnie zwyciężył na  dystansie 800 m. st. dowolnym uzyskując czas 7;46,12 sek. Dwa dni wcześniej Filip udanie finiszował w konkurencji 400 m. st. dowolnym gdzie z czasem 3;43,95 sek. zdobył srebrny medal.      Sukcesy osiągnięte na basenie w Olsztynie wysoko notują Filipa w historycznej tabeli medalistów szczecińskiego klubu.           Z dorobkiem 80 medali mistrzowskich zrównał się dorobkiem z Katarzyną Baranowską, a w klasyfikacji medalowej „wskoczył” na 3 miejsce. W finale A ostatniej w tym roku imprezy centralnej wystąpił trenujący w USA Jakub Książek.     Nasz zawodnik zajął 7 lokatę w wyścigu na 50 m. st. dowolnym (022;07 sek). Bardzo dobrze zaprezentował się w Olsztynie Kacper Korona. Nasz 17-latek zajął 9 miejsce w finale 400 m. st. zmiennym (4;38,58 sek), poprawił również rekord klubu na dystansie 100 m. st. zmiennym  czasem 0;57,42 sek.