Memoriał Marka Petrusewicza 11-12.11.2021 Wrocław

Bardzo liczną międzynarodową obsadę i rzadko spotykaną na krajowych basenach oprawę miał  XXXII Memoriał Marka Petrusewicza. Organizatorzy wrocławskiej imprezy co roku zaskakują nagrodami, choreografią, a uczestnicy wysokim poziomem rywalizacji. Bardzo trudno w tak doborowym towarzystwie zakwalifikować się do finałów, a jeszcze trudniej wywalczyć medal. W grupie seniorskiej udało się to trójce szczecińskich pływaków. Miejsce II na dystansie 400 m. st. dowolnym (3;51,1 sek.) zajął Filip Zaborowski. Ten sam dystans jako trzecia ukończyła z czasem 4;13;49 sek. Klaudia Tarasiewicz, również na trzecim stopniu podium medal otrzymał po pokonaniu 200 m. st. zmiennym (2;03,21 sek.) Kacper Korona. W grupie juniorów dwukrotnie medale odbierał Jakub Szpaler. Nasz grzbiecista zwyciężył na dystansie 100 metrów (0;55,30 sek.) i zajął trzecia lokatę w wyścigu na 50 metrów. Na obu dystansach Jakub poprawił rekordy klubowe w kategorii 16-latków.

Jakub Szpaler

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika 14-letniego bardzo wysoko, bo na 2 miejscu sklasyfikowano Macieja Kowala. Nasz pływak specjalizujący się na długich dystansach kraulem uzyskał na dystansie 400 metrów bardzo dobry rezultat 4;10,21 sek. Wynik ten jest lepszy od dotychczasowego rekordu klubu ustanowionego 16 lat temu przez wielokrotnego mistrza Polski Pawła Kleszczyńskiego.