Zachodniopomorska Liga Pływacka II runda 2.03.2024 Koszalin

Dzień później niż starsi koledzy do Koszalina udała się grupa  pływaków 10 i 11 – letnich. I tak ja w dniu wczorajszym z dorobkiem 5 złotych medali, 5 srebrnych i 5 brązowych nasz zespół zajął I miejsce w klasyfikacji zespołowej. Miejsce II zajęli gospodarze, którzy 10-krotnie odbierali trofea na podium. Z dwoma złotymi krążkami za starty indywidualne z Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej powróciła Antonina Świercz. Nasza reprezentantka zwyciężyła na dystansach 50 m. st. grzbietowym i 100 m. st. zmiennym. Na podium koszalińskiego basenu stanęli również: Cezary Pogorzelski (1 – 50 grzb), Maksymilian Stępniak (1 – 100 dow), Zuzanna Kujawska (2 – 50 grzb), Wiktor Gładysz (2 -100 zm), Miron Jakubowski (2 -100 klas), Jakub Łasecki (2 – 200 zm), Barbara Prokop (3 – 100 zm), Daniel Kłos (3 – 100 dow), Nikodem Monkiewicz (3 – 3 100 klas), Paweł Mroczek (3 – 200 zm), Franciszek Olczyński (3 – 50 grzb). Nasi pływacy zwyciężyli również w sztafecie 4 x 50 m. st. dowolnym i zajęli 2 miejsce w wyścigu 4 x 50 m . st. zmiennym.