Medale Filipa i Weroniki na zakończenie mistrzostw.

Reprezentacja MKP Szczecin w ostatnim dniu zawodów w Lublinie wzbogaciła się o dwa medale. Na najdłuższym dystansie imprezy 1500 m. st. dowolnym Weronika Margula zajęła 6 miejsce. Uzyskany czas 17;39,34 sek. zagwarantował jej trzecie miejsce  wśród zawodniczek z kategorii młodzieżowców. To już drugi brązowy medal wywalczony w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców naszej specjalistki od długich dystansów.

Swój drugi medal z Lublina przywiezie Filip Zaborowski. Nasz multimedalista zajął z czasem 8;10,16 sek. trzecie miejsce wśród seniorów rywalizujących na dystansie 800 m. st. dowolnym. Osiągnięciami na mistrzostwach w Lublinie Filip wysunął się na prowadzenie wśród historycznej klasyfikacji medalistów z Miejskiego Klubu Pływackiego. W swojej długiej i owocnej karierze wywalczył w barwach szczecińskiego klubu aż 82 krążki (od 2010 roku) w indywidualnych startach na zawodach rangi mistrzostw kraju.

Łącznie w zakończonej w Lublinie imprezie zawodnicy MKP wywalczyli 11 medali – 4 w rywalizacji seniorów i 7 w kategorii młodzieżowców. Wyróżnić należy naszych reprezentantów, którzy wywalczyli prawo startu w finałach:

Kacper Korona            10 miejsce     200 m. st. motylkowym       15 miejsce      200 m. st. zmiennym