Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców 15-18.12.2016 r

Dwanaście medali przywieźli nasi reprezentanci z Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, Największe sukcesy w Olsztynie odniósł Filip Zaborowski. W pierwszym dniu imprezy szczecinianin popłynął we wspaniałym tempie dystans 400 m. st. dow.. Wygrał z czasem 3:37,92, co jest jego nowym rekordem życiowym i jednocześnie trzecim wynikiem w historii polskiego pływania. Do pobicia rekordu Polski zabrakło jedynie 0,35 sekundy.           fzaPodopieczny trenera Mirosława Drozda pokonał w finale faworyta Wojciecha Wojdaka, który przed tygodniem podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w Kanadzie wywalczył czwartą lokatę. Do kolejnego spotkania tych pływaków doszło na najdłuższym dystansie zawodów. Filip popłynął równie znakomicie i osiągnął świetny wynik 14.47,66 sek., ale wystarczyło to do zajęcia drugiego miejsca za rywalem z Oświęcimia. Kolejne starty naszego kraulisty zaprocentowały srebrnymi krążkami. W rywalizacji na dystansie 800 m. st. dow. (7:40,89 sek.) oraz 1500 m. st. dow. (14;47,66 sek.) zwyciężał W. Wojdak. Na drugim stopniu podium nasz pływak stanął także po wyścigu na dystansie 200 m. st. dow. na którym poprawił swój rekord życiowy 1;45,10 sek. Każdy start Filipa to także medale w kategorii młodzieżowców. Za występy na 200 i 1500 m. st. dow. nagrodzono go złotymi krążkami, a starty na 400 i 800 m. to medale srebrne. Łącznie w barwach MKP Szczecin Zaborowski wywalczył już 58 medali mistrzowskich i zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji wszechczasów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli członkowie sztafety 4 x 200 m. st. dow. Karol Ostrowski, Jakub Książek, Dominik Dębski oraz Filip Zaborowski pokonali ten dystans w czasie 7;09,36 sek. i wyprzedzili po zaciętym boju zespół AZS – AWF Katowice.

DSC_9462

Katarzyna Rogowska

Bardzo dobrze zaprezentowała się w olsztyńskich Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców nasza szesnastolatka Katarzyna Rogowska. Zawodniczka Jerzego Troszczyńskiego osiągając bardzo dobry czas 1;02,73 sek. na dystansie 100 m. st. zmiennym zajęła trzecie miejsce. Jest to pierwszy „seniorski” medal zdobyty przez Kasię w barwach naszego klubu. Tuż za podium uplasowała się kolejna nasza reprezentantka Natalia Fryckowska. Jej czas 1;03,23 sek. to nowy rekord klubu w kategorii 17-latek.

BAKUNIAK

Hanna Bakuniak

Kolejne dwa krążki dołożyła specjalistka od długich dystansów Hanna Bakuniak. Podopieczna Katarzyny Frajtak w kategorii młodzieżowców wywalczyła „srebro” na dystansie 1500 m. st. dow. (17;19,23 sek.) oraz „brąz” na 800 m. st. dow. (9;05,41 sek.)