Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17 i 18-letnich 10-12.03.2017 Gorzów

Dwanaście medali przywieźli z Gorzowa Wielkopolskiego nasi 17 i 18-latkowie. Zespół MKP Szczecin w punktacji medalowej mistrzostw zajął wysokie 3 miejsce.  Czwórka naszych pływaków odbierała medale za konkurencje indywidualne, a dwa medale wywalczyły sztafety dziewcząt.                    Dwa złote krążki po wyścigach na  dystansach 50 i 100 m. st. dowolnym otrzymała Natalia Fryckowska. Wyniki 0;25,07 sek  oraz 0;55,36 sek to jednocześnie nowe rekordy naszego klubu w kategorii OPEN. Medal srebrny przypadł Natali za 50 m. st. mot. (0;27,60 sek. również nowy rekord MKP). W tych samych konkurencjach kraulowych złote medale wywalczył Karol Ostrowski. „Pięćdziesiątkę” pokonał w czasie 0;22,33 sek, a 100 m. w 0;48,22 sek. Kolejny krążek – brązowy Karol wywalczył na dystansie 200 m. st. dow. (1;46,35 sek). Trzykrotnie dekorowana była Katarzyna Rogowska. Jej dorobek to pierwsze miejsce po wyścigu na 100 m. st. zm. (1;03,07 sek. rekord MKP 17-latek), druga lokata na 50 m., st. dow. (0;25,84 sek ) oraz brązowy medal w konkurencji 50 m. st. mot. (0;27,66 sek. rekord MKP 17-latek). Swój pierwszy medal w barwach MKP Szczecin zdobył Amadeusz Kiełczewski. Jako trzeci ukończył najdłuższy dystans zawodów, 1500 m. st. dow. pokonał w czasie 15;21,47 sek. Klubowy dorobek medalowy poprawił nasze dziewczęta. Aleksandra Reks i Julia Baryła wraz z medalistkami Natalią i Kasią  wspaniale spisały się w wyścigach drużynowych. W konkurencji sztafet 4 x 100 m. st. dow. stanęły na najwyższym stopniu podium, a srebrne medale odebrały po przepłynięciu 4 x 200 m. st. dow. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Do finałów A gorzowskich mistrzostw kwalifikowali się także Julia Baryła (6 miejsce) oraz Wiktor Kędzia (8). W finałach B zaprezentowali się: Paula Borejszo, Dawid Gryz, Olaf Gębka, Patrycja Janczak, Barbara Kolbowicz, Igor Prószyński i Aleksandra Reks